Grupa młodzieżowa "Wtajemniczeni"

WTAJEMNICZENI w TRIDUUM PASCHALNE 

 

     Zaangażowanie naszej grupy w przeżywanie najważniejszych momentów roku liturgicznego było bardzo duże. Zaczęliśmy obchód świąt paschalnych od udziału w Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeżywaliśmy adorację przy "Ciemnicy" rozważając, co Pan Jezus cierpiał podczas rozpraw sądowych, śpiewając co chwilę znane pieśni pasyjne.

     W Wielki Piątek spotkaliśmy się już o 8.00, aby wraz z chórem parafialnym uczestniczyć w tzw. "Ciemnej jutrzni" - uroczystej Liturgii Godzin. Następnie aktywnie wzięliśmy udział w Liturgii Męki Pańskiej. O godzinie 22.00 zgromadziliśmy się po raz trzeci tego dnia na odśpiewanie wszystkich części "Gorzkich żali" oraz odmówieniu komplety z ignacjańskim rachunkiem sumienia.

     Prawdziwym jednak wyzwaniem był dzień (i noc) poprzedzający Zmartwychwstanie Pańskie. Podobnie jak dnia poprzedniego odśpiewaliśmy "Ciemną jutrznię", potem rozważaliśmy wielkie dzieła Boże podczas uroczystej Wigilii Paschalnej. Postanowiliśmy w tym roku naszą radość i czuwanie przedłużyć o całą noc, więc od 23.00 do 5,00 (godzinę mieliśmy do przodu z racji na zmianę czasu - przyp. red.;-) miały miejsce Celebracje Chrystusa Zmartwychwstałego - adoracja składająca się z 12 prawd poruszających najważniejsze wydarzenia zapisane z Piśmie świętym, dotyczące dnia Zmartwychwstania oraz tematów roku duszpasterskiego - chrztu, miłosierdzia i ŚDM. W przerwie mieliśmy chwilę na podzielenie się jajkiem.

      Ostatnim wspólnym punktem świętowania tego niezwykłego czasu był udział we Mszy świętej Rezurekcyjnej.

    

DEO GRATIAS!!!!