Ogłoszenia Parafialne

15 Niedziela Zwykła. 16.07.2017r.

Odpust Matki Bożej z Góry Karmel

1. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Suma odpustowa o godz. 12.00. Uroczystościom przewodniczy i wygłosi kazanie Ks. dr Jarosław Rzymski, Notariusz Kurii i Profesor WSD w Drohiczynie. Na sumie zostanie poświęcony ornat z wizerunkiem M.B. Szkaplerznej – dar I grupy pielgrzymów do Fatimy.

2.Dzisiaj po każdej Mszy świętej można będzie przyjąć szkaplerz.

3. We czwartek o godz. 10.00 poświęcenie pól w Sobótce.

4. 01 sierpnia  z Drohiczyna po Mszy Świetej o godzinie 7.00  wyruszy  piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy od 25 lipca w Bazylice.

5.Ks. Biskup podjął decyzję, na mocy której, każdorazowy proboszcz naszej parafii będzie dyrektorem przedszkola „Karmelki”. Zmiana ta weszła w życie w minionym tygodniu. Jednocześnie pragnę poinformować, że dotychczasowa strona internetowa i numer telefonu przedszkola są nieaktualne, ponieważ nie były własnością przedszkola lecz osób prywatnych. Postaramy się jak najszybciej uruchomić nową stronę i numer telefonu, o czym niezwłocznie poinformujemy. Są to zmiany organizacyjne, które nie zmieniają codziennego funkcjonowania przedszkola.

6.Trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego przy ulicy Kleeberga. Po jej zakończeniu Obraz rozpocznie nawiedzenie rodzin przy ulicy Żwirki i Wigury. Prosimy o zgłoszenie się osoby, która pomoże nam zaplanować harmonogram peregrynacji przy tej ulicy.

7. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej w salce katechetycznej po mszy św. o g. 16:00.

8. W przyszłą niedzielę będzie zamieszczony w tygodniku „Niedziela” artykuł na temat Sobótki. W związku z tym zamówiliśmy więcej egzemplarzy czasopisma.

9. W niedzielę 23 lipca przed wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców,  po każdej Mszy świętej święcimy pojazdy. Ofiary składane przy tym poświęceniu są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.