Ogłoszenia Parafialne  25 Niedziela Zwykła 24.09.2017r.

1. W piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Od pierwszego października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.15. i  o 15.30.

3. Czuwanie przed Uroczystością św. Teresy, w intencji powołań do zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, w sobotę rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich , którzy przyjęli szkaplerz,  kółka różańcowe , grupy parafialne i wszystkich chętnych.

4. W niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Świętej Teresy od  Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz.7.00,  9.00, 10.15, 12.00, 16.00. Suma odpustowa o godz. 12.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr oraz naszego Bractwa.

5. W miesiącu październiku odbędzie się AKCJA RÓŻANIEC NA MISJE. Kto ma nowe różańce w domu a chciałby je ofiarować  na misje  do Kamerunu  , może przynosić do zakrystii . Dzięki tej akcji każdy z nas może przyczynić się do rozkrzewiania modlitwy różańcowej  w Afryce.          

6. 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej odbędzie się akcja modlitewna: Różaniec do granic. W związku z tym organizujemy wyjazd autokarem do Hajnówki gdzie gromadzą się wierni  z naszego dekanatu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Koszt 10 zł. Program:10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu.Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek we własnym zakresie   i przejście na miejsce modlitwy różańcowej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej odpustowej o 12.00 zostaną poświęcone   i rozdane różańce Dzieciom I Komunijnym.

8. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie ,,Najśliczniejszy Różaniec”. Konkurs polegać będzie na tym, że dzieci wykonują samodzielnie różaniec i przynoszą go do zakrystii  lub do szkoły swoim katechetom. Różańce te będzie można oglądać  w kruchcie – przedsionku kościoła. Pod koniec października wszystkie różańce zostaną nagrodzone a te najbardziej pomysłowo wykonane zostaną w szczególny sposób wyróżnione. Każdy różaniec powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem, klasa . Różańce przynosimy do 8.10.2017r.

9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

10. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za ofiary na prowadzone prace. W tym tygodniu jedna rodziny ofiarowała   200 zł.

11.  Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkania  w poniedziałki po Mszy Świętej wieczornej. 

12. Spotkanie kandydatów do ministrantów  w sobotę o 10.00 w zakrystii.  Natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 12.00.