Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu. 03.12.2017r.

1.      W myśl przepisów kan. 1051 &2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym ogłasza się Wiernym, że pochodzący z tutejszej parafii Bartosz Jan Margański, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ma otrzymać w najbliższym czasie święcenia diakońskie. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu kandydatowi tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to miejscowemu Duszpasterzowi, Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, bądź też Księdzu Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Wszystkich Wiernych zachęca się, aby gorąco się modlili za mającego otrzymać święcenia oraz za wszystkich powołanych, by chętnie i z odwagą odpowiedzieli na wezwanie Boże.

2.      Dzisiaj rozpoczynamy adwent. Roraty przez cały adwent będą odprawiane w środy i soboty o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy  z lampionami.

3.      Opłatkina stoły wigilijne można nabyć   przed kościołem lub w zakrystii.  Ofiary jakie składamy przy opłatkach w tym roku będą  przeznaczone na malowanie prezbiterium.

4.      Już od dzisiaj Caritas rozprowadza świece wigilijne. Można je nabyć  w  zakrystii w cenie 5, 10 i 15 złotych.

5.      Dzisiaj po mszy św. o g. 16:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

6.      Rodzice młodzieży bierzmowanej ofiarowali parafii dar ołtarza – cztery stuły – Bóg zapłać!

7.      W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

8.      Rekolekcje adwentowe i czterdziestogodzinnenabożeństwo w naszej parafii będą trwały od 8 do 10 grudnia (piątek – niedziela). Poprowadzi je ks. Sylwester Falkowski z Drohiczyna. Rekolekcyjne Msze święte  w piątek (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia) i sobotę o godz. 9.00, 12.00, 16.00, 18.00. Spowiedź w piątek i sobotę.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu  i adoracja z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, po Mszy św. o godz. 9.00 i po południu od godz. 15. W niedzielę, w ostatnim dniu rekolekcji, ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty jako podziękowanie. W niedzielę msza św. w kaplicy o g. 15:00.

9.      W przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 12:00 poświęcenie modlitewników  dzieci komunijnych, a po mszy św. spotkanie dzieci i rodziców.

10.  Dziękujemy kolejnym Rodzinom za ofiaryzłożone na prowadzone prace - w tym tygodniu  jedna rodzina 5000zł, dwie rodziny po 200zł.,  jedna 100 zł., jedna 50 zł. Jedna rodzina ofiarowała dla parafii xero i dwie drukarki. Bóg zapłać!