Ogłoszenia Parafialne

Wielkanoc 2018. 01.04.2018r.

 

1.     Wszystkim Parafianom i Gościom życzymybłogosławionych Świąt. Niech blask prawdy  o Zmartwychwstaniu Pana rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełnia Wasze  serca radością i pokojem. Zdrowych, radosnych świąt. Alleluja!!!

2.     Dzisiaj- w Pierwszy dzień świąt Msze św. : 6.00- Rezurekcja, następnie o godz. 10.15, 12.00, 16,00. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00.

3.     Wszystkim Instytucjom i Osobom Prywatnymdziękujemy za życzenia świąteczne skierowane pod adresem naszej parafii.

4.     W październiku zapraszamy parafian i gości na 8 dniową Parafialną Pielgrzymkę śladami Jezusa do Ziemi Świętej. Odwiedzimy najistotniejsze miejsca związane z życiem Chrystusa. Koszt ok. 3500zł . Wylot z Warszawy do Tel Aviv.  Zapisy i bliższe informacje u księży.

5.     Dziękujemy wszystkim , którzy pomagali przy urządzaniu Bożego Grobui dekoracji: S. Magdalii  i wszystkim wspólnotom parafialnym.

6.     Dziękujemy Chórowi  z Siostrą Augustyną  na czele za piękne śpiewy podczas całego Triduum Paschalnego.  Dziękujemy Scholi młodzieżowej, Scholi Dziecięcej  , Lektorom, ministrantom, całej bieli procesyjnej, Bractwu, Siostrze  Zuzannie, Paniom Katechetkom i wszystkim  zatroskanym o przebieg uroczystości.

7.     Dziękuję Księżom za posługę w konfesjonalew czasie całego wielkiego postu a zwłaszcza w ostatnim tygodniu. Bóg zapłać za zaangażowanie     w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.

8.     Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na KUL. W Poniedziałek Wielkanocny wypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W Bazylice przy pomniku będą odprawiane modlitwy  o g. 21:32

9.     W następną niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Ochrony Życia.

10.   W piątek – ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11.   W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

12.  Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego zostanie wznowiona w piątek 06 kwietnia w następującym porządku: ulice Młynowa, Czwartaków, Emilii Plater, Kowalska. Program peregrynacji jest umieszczony w gablocie kościoła.