4 Niedziela Wielkanocna. 22.04.2018r.

1.     W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, dzień imienin ks. Prałata Wojciecha Wasaka. Już dzisiaj życzymy ks. Prałatowi dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętego Patrona. W intencji Dostojnego Solenizanta jest dzisiaj sprawowana msza święta o g. 10:15.

2.     Wmyśl przepisów kan. 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym ogłasza się Wiernym, że pochodzący z tutejszej parafii diakon Bartosz Jan Margański, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ma otrzymać 2 czerwca br. W katedrze drohiczyńskiej święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu kandydatowi tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to miejscowemu Duszpasterzowi, Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, bądź też Księdzu Rektorowi WSD w Drohiczynie. Wszystkich Wiernych zachęca się, aby gorąco się modlili za mającego otrzymać święcenia oraz za wszystkich powołanych, by chętnie i z odwagą odpowiedzieli na wezwanie Boże.

3.     W przyszłą niedzielę gościmy w parafii przedstawiciela Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Razem będziemy się modlili za naszą uczelnię oraz wesprzemy Seminarium ofiarami złożonymi na tacę.

4.     W przyszłą niedzielę o g. 9:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej z racji nawiedzenia ich rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszach świętych młodzież należąca do Harcerskiej Drużyny Ratowniczej będzie sprzedawać flagi Polski. Koszt flagi 10 zł. Można też zakupić drzewce. Zadbajmy, aby w roku 100-lecia odzyskania niepodległości nie zabrakło w naszych domach flagi, podczas uroczystości 2i 3 maja oraz 11 listopada.

6.     W związku ze zbliżającym się okresem Pierwszych Komunii Warsztaty Terapii Zajęciowej oferują zakup zaproszeń na komunię oraz prezentów dla gości w postaci gipsowych aniołków (szczegóły w gablocie, w przedsionku kościoła).

7.     Kółko Żywego Różańca organizuje wyjazdy: 27 maja do Prostyni, 1-2 czerwca na Jasną Górę, 9 czerwca do Drohiczyna. Szczegóły u Zelatorki Parafialnej.

8.     W minionym tygodniu rozpoczęły się prace budowlano – odtworzeniowe na dziedzińcach poklasztornych. Ich zakończenie jest planowane na koniec lipca.

9.     Dziękujemy za ofiary na planowane prace: 1 rodzina – 200 zł., jedna 180zł., jedna 50 zł. Bóg zapłać!

10.  W dniach 14-21 lipca Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje w Jastarni rekolekcje. Zapisy u Pani Marii Niewińskiej lub Pani Urszuli Drewnowskiej.