Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Trójcy Św. 27.05.2018r.

1.      We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00 i 16.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 10.15 i 12.00. Główna Msza święta wszystkich bielskich parafii odbędzie się o godzinie 10.00 przy Bazylice. Po niej wyruszy procesja ulicami miasta. Prosimy o udekorowanie domów, przyozdobienie kapliczek i krzyży. Na tę Uroczystość powinny być udekorowane wszystkie domy w całym mieście, niezależnie od trasy procesji. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Dzieci klas III przychodzą w strojach komunijnych. Zapraszamy ministrantów, lektorów, Bractwo Matki Bożej, Służbę Papieską, noszących chorągwie, poduszki, inne paramenty liturgiczne. Panie, które mają stroje procesyjne w domu prosimy o ich przygotowanie, a w razie nieobecności, o wcześniejsze przyniesienie do zakrystii. Wszystkie paramenty procesyjne będą czekały na samochodzie przy bazylice. Jak co roku prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatków, potrzebnych  do sypania  podczas procesji Bożego Ciała.

2.      Porządek Nieszporów Eucharystycznych:

a.      w piątek i sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 (jest to zarazem I piątek i sobota miesiąca)

b.      w niedzielę po Mszy o godz. 10.15

c.      w następne dni po Mszy świętej o godz. 18.00

d.      w oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe razem z nieszporami po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We środę przed Bożym Ciałem, o g. 8:00,  księża udadzą się do chorych,  których odwiedzają w pierwsze piątki. Jest to ostatnia wizyta przed wakacjami. Następna będzie we wrześniu.

4. W najbliższą sobotę nasz parafianin diakon Bartosz Margański, otrzyma w katedrze w Drohiczynie o g. 10:00, z rąk ks. Biskupa Tadeusza Pikusa święcenia kapłańskie. Zapraszamy parafian na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji nowo święconych.

5. W następną  niedzielę Neoprezbiter ks. Bartosz Margański zaprasza na swoją pierwszą mszę św. do naszego kościoła na g. 12:00.

6. Miło mi poinformować, że nasze parafialne przedszkole Karmelki w konkursie „Przedszkole na medal” zajęło I miejsce w powiecie bielskim i czwarte w województwie podlaski.

7. W niedzielę 17 czerwca wspólnie z mieszkańcami Sobótki zapraszamy na rodzinny rajd rowerowy z naszej parafii do Sobótki, połączony z obrzędem poświęcenia wody i ogniskiem. Wyjazd z pod kościoła po mszy świętej o g. 12:00. Zapraszamy.

6. Dziękujemy kolejnym Rodzinomza ofiary na prowadzone prace. W tym tygodniu jedna Rodzina złożyła 500 zł, jedna Rodzina 150 zł. Bóg zapłać!