Ogłoszenia Parafialne

9 Niedziela zwykła 03.06.2018r

1.     W minioną sobotę nasz parafianin Bartosz Margański otrzymał z rąk     ks. Biskupa Tadeusza Pikusa święcenia kapłańskie. Razem z ks. Bartoszem dziękujmy Bogu za ten dar i módlmy się za jego przyszłą posługę.

2.     Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dzięki tak pięknej procesji godnie uczciliśmy Jezusa Eucharystycznego. Bóg zapłać!

3.       Nieszpory Eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe  i procesja do czwartku, na Mszy św. o  godzinie18.00.Zapraszamy wszystkich biorących udział w procesji.  Dzieci z  klas   III przychodzą w strojach komunijnych. Zakończenie oktawy Bożego Ciała, Msza św.  i ostatnie nieszpory we czwartek o  godz. 18.00.  W tym dniu będziemy błogosławić zioła, kwiaty oraz dzieci.

4.     W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

6.     W sobotę pielgrzymka dzieci I komunijnych do Świętej Wody. Wyjazd z pod plebanii o g. 8:30.

7.     W przyszłą niedzielę o g. 10:15 msza św. w intencji mieszkańców ulicy Harcerskiej z racji nawiedzenia rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego.

8.     Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego rozpoczyna się od piątku w domach jednorodzinnych przy ulicy Mickiewicza.

9.     W przyszłą niedzielę o g. 12:00, Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV. W piątek spowiedź podczas nabożeństwa czerwcowego i mszy św. Po mszy świętej spotkanie z katechetkami.

10.                        Kartkido wpisywania intencji fatimskich znajdują się w ołtarzu bocznym przy figurze Matki Bożej.

11.                        Informujemy, że zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Pragi. Szczegółowe informacje i numer kontaktowy znajdują się w gablocie w kościele i u S. Augustyny. Zapraszamy.

12.                        I komuniaw przyszłym roku 2019 będzie 18 maja. Proponuję aby termin komunii w kolejnych latach był stały tzn., by była to zawsze przedostatnia sobota maja.

13.                        W niedzielę 17 czerwca wspólnie z mieszkańcami Sobótki zapraszamy na rodzinny rajd rowerowy z naszej parafii do Sobótki, połączony z obrzędem poświęcenia wody i ogniskiem. Wyjazd z pod kościoła po mszy świętej o g. 12:00. Zapraszamy.

14.                        W tym roku piesza pielgrzymka do Hodyszewa jest organizowana         25 sierpnia.

15.                       Dziękuję panu Wiesławowi Korzeniewskiemu za odnowienie kapliczek fatimskich.