Ogłoszenia  Parafialne  

 27 Niedziela Zwykła 07.10.2018r.

 

1. Księdzu Bogdanowi Mutianko z okazji imienin pragnę złożyć w imieniu całej parafii życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej oraz podziękować za codzienną posługę w naszej parafii.

2. W sobotę - 13 października zakończenie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 17:30 czytanie intencji, kartki do napisania intencji zanoszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej są wyłożone na ławkach. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy św. procesja ulicami miasta do pomnika św. Jana Pawła II przy Bazylice.

3. W najbliższą niedzielę jest Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone są na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

4. Zapraszamy na Apel Jasnogórski z racji 18 Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę o g. 19:00, pod pomnikiem św. Jana Pawła II, przy Bazylice.

4. W niedziele 14 i 21 października 2018r po Mszy św. o godz. 9:00, 10:15 i 12:00 Warsztaty Terapii Zajęciowej organizują Kiermasz Stroików Nagrobnych.

5. Na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, na których piszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Modlimy się za nich w listopadzie. Są także wypominki roczne, które odczytujemy przez cały rok i odprawiamy Msze święte w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Przy okazji wypominek listopadowych składane są dobrowolne ofiary, za które dziękujemy. Przy wypominkach rocznych składamy ofiary jak za intencję mszalną, za które również dziękujemy.

6. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 5zł.. Można je nabyć w zakrystii i przed kościołem. Dochód ze sprzedaży  jest przeznaczony na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

7. Schola dziecięca „Karmelki” zajęła pierwsze miejsce na diecezjalnym festiwalu piosenki religijnej i patriotycznej w Siemiatyczach. Gratulujemy  i zapraszamy nowe osoby do naszej Scholi.

8. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie różańcowym. W tym roku prosimy aby dzieci dowolną techniką przedstawiły wybraną tajemnicę różańca. Prace przynosimy do katechetów lub do kościoła do końca miesiąca.

9. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 13 października o godz. 10.00, zaś próba liturgiczna w niedzielę 14 października po mszy św. o godz. 16.00.

10. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za ofiary złożone na prowadzone prace. W tym tygodniu jedna rodzina złożyła 100 zł. Bóg zapłać!